Ir dažādi risinājumi kā ierīkot kanalizāciju vietās, kur nav iespējams pieslēgties kopīgam pilsētas tīklam. Viens no risinājumiem, kas ir salīdzinoši ekonomisks ir septiķi ar papildus betona grodiem efektīvai notekūdens pārstrādei un izvadei. Šāds risinājums ir sevišķi labs mazām dārza būdiņām, pirtīm, vasarnīcām, viesu namiem un privātmājām. Tā kā tiek izmantoti kvalitatīvi materiāli, tas sniedz iespēju izbūvēt nepieciešamās iekārtas arī smagā, mālainā gruntī, vietās ar lielu gruntsūdens līmeni u. c. Moderni risinājumi ļaus katram novērtēt to, ko spēj dot ūdens dabai nekaitīgā veidā.

Kanalizācijas nosēdakas no betona grodiem vairāk piemērotas viensētām. Uzstādīšanas izmaksas katrai vietai atšķiras individuāli, ko var noteikt pēc tam, kad ir veikta vietas apsekošana. Tad var tikt sastādīta tāme un ar to iepazīstināti pārējie. Neskatoties uz to, ka ir iespējams ietaupīt uz šādas izvēles, jāņem vērā, ka betona grodi nav piemēroti vietās ar augstu gruntsūdens līmeni, jo tie nav pilnībā hermētiski. Šādā gadījumā labāk ir izvēlēties septiskās kanalizācijas sistēmas. Viss sākas ar to, ka izvēlētais grods ar dibenu tiek novietots atbilstošajā dziļumā, vēlāk tam piebūvējot starpsienu, iegūstot divus nodalījumus. Otrajā nodalījumā tiek ievietota bioloģiskā attīrīšanas sistēma. Papildus tiek izbūvēta arī tranšeja drenāžas caurulēm un ventilācijas caurulei. Uz augšu no groda var nākties mūrēt sienas, ja tas atrodas diezgan dziļi zemes slānī. Drenāža pati ir jāgulda grantī vai granīta šķembās, bet ne dolomīta šķembās, jo tās ātri vien mēdz izšķīst, līdz ar to nobloķējot mitruma plūsmu.

Kanalizācijas sistēmas izbūve ar betona grodiem ir jāuztic profesionāļiem, lai to varētu izbūvēt pēc iepriekš saskaņota projekta, un nerastos papildus grūtības. Ir daudz iespēju, kuras var izskatīt, lai iegūtu pēc iespējas piemērotāku variantu katrai viensētai. Katrs, kurš vēlas iegūt labu notekūdeņu novadīšanas sistēmu, var paļauties uz profesionāļiem, kuriem ir ilggadēja pieredze dažādos objektos ar pieredzi par dažādu apstākļu izvērtējumu uz ierīcēm kā salu, spiedienu, mitrumu u. c.