Saimniecības darbības rezultātā rodas dažādi notekūdeņi, kurus pēc tam ir nepieciešams aizvadīt. Ja ir pieeja pilsētas vai kādai citai sistēmai, kas palīdz aizvadīt tos, tad nav problēmu, taču ir arī ēkas, kur nav šādu iespēju. Tās lielākoties ir vasarnīcas, ciemati, kempingi, viesnīcas u. c. vietas, kas atrodas nomaļākās teritorijās. Kā viens no labākajiem risinājumiem tiek piedāvāts ir kanalizācijas sistēma ar bio skeptiķiem. Profesionāla komanda ar pieredzi var palīdzēt iegūt lielisku rezultātu ātri un salīdzinoši vienkārši, neatkarīgi no tā, cik apgrūtinoši ir pārējie ierīkošanas apstākļi.
Kanalizācijas sistēmas izbūve ar bio skeptiķiem var būt ne tikai salīdzinoši ekonomiska izvēle, bet arī videi draudzīga. Šāds risinājums ļauj attīrīt notekūdeņus līdz līmenim, kad tos droši var novadīt tālāk grāvī vai kādā citā tilpnē. Nav aizliegts tos izmantot arī dārza laistīšanai. Ir daudz arī papildinājumu, kurus iespējams pieskaņot katram objektam individuāli, tā lai iegūtu pēc iespējas lielāku produktivitāti. Tā kā sistēma nesastāv no mazām daļām, tās daļas nebojājas un nenolietojas tik ātri, lai būtu nepieciešams ieguldīt lielus līdzekļus remontam. Arī pati apkope veicama tikai pāris reizes gadā atkarībā no notekūdeņu daudzuma un piesārņotības.

Galvenais bioloģiskā notekūdeņu attīrīšana ir balstīta uz aktīvām dūņām, kuru pamatā ir mikroorganismu darbība. To galvenais uzdevums ir bioloģiski sadalīt organiskās vielas, lai gala rezultātā tiktu iegūts dzidrs ūdens bez papildus smaržas. Visbiežāk šādas iekārtas tiek uzstādītas privātmājās, ciematos, vasarnīcās, kempingos un viesnīcās. Šāds risinājums lieliski noder ne tikai mazām saimniecībām ar pāris cilvēkiem, bet arī daudz lielākām kā lielveikaliem, ēdināšanas uzņēmumiem, ražotnēm.

Iebūvētās sistēmas efektivitāte galvenokārt ir atkarīga no tā, vai ir izvērtēts, cik iedzīvotāji izmanto konkrēto vietu. Ja ūdens patēriņš ir krasi mainīgs dažādos laikos, tad labākais risinājums ir papildus izbūvēt rezervuāru ar dozējošo sūkni, ļaujot regulēt plūsmu, neatkarīgi no izmantošanas daudzuma kādā konkrētā laikā. Tas ir labākais risinājums ofisiem un viesu namiem. Uzturēšanas izmaksas bio skeptiķiem ir ļoti zemas, jo tie neprasa daudz uzmanības, kā arī nesatur detaļas, kas ātri nolietojas vai kā citādi apgrūtina darbības ilgumu Bioloģiskās baktērijas skeptiķī neatkarīgi no citiem apstākļiem. Galvenais noteikums ir tas, lai tās saņemtu skābekli, ko nodrošina kompresors ar elektrības padevi. Nosēdumi veidojas nelielā daudzumā, tāpēc tīrīšanu ar speciālo asenizācijas mašīnu var veikt reizi 1 – 3 gados.

Kanalizācijas sistēmas izbūve ar bio septiķiem ļauj iegūt 95-98% attīrīta ūdens. Der zināt, ka ja vēlas iekārtu iebūvēt vietās, kur ir zems gruntsūdens līmenis, papildus notekūdeņu novadīšanai var izmantot infiltrācijas aku. Ir arī dažādi citi risinājumi, kurus jāizvērtē individuāli katrā objektā.