Kad ir veikti dažādi būvniecības darbi un dažādi citi uzlabojumi, ir nepieciešamība arī parūpēties, lai zemes virskārta atgūtu iepriekšējo izskatu. Tas ir nepieciešams, lai iegūtu pēc iespējas labāku rezultātu padomāt arī par apzaļumošana. Lai to veiktu pēc iespējas kvalitatīvāk un pārdomātāk, tas var prasīt daudz papildus laika. Ir daudz dažādu stādījumu, kas var kļūt par dārza akcentiem, līdz ar to veidojot kopējo ainavu un gaumi. Sapņu dārzs nav nemaz tik tālu, cik varētu likties – ir tikai nepieciešams izvēlēties profesionālu palīdzību.

Augu, puķu un citu zaļumu izvēlē ir jāņem vērā dažādas būtiskas lietas. Viena no galvenajām ir tā, ka ir jāizvērtē konkrētās vietas mitrumam un gaismai piemērotus augus. Tiem ir jāspēj arī pielāgoties Latvijas ziemas apstākļiem, dažus no tiem ir arī papildus jāapsedz vai kā citādi jāpasargā no apkārtējās vides iedarbības. Ir iespējams izvēlēties mazus augus vai arī jau izaugušus, ja vēlas redzēt rezultātu pēc iespējas ātrāk. Visu darbu pamatā kalpo dārza projekts, ko var izveidot arī ainavu arhitekts. Šādā veidā ir iespējams izvairīties no nepieciešamības pēc tam pārstādīt vai kā citādi veikt papildus izdevumus par nepārdomātiem risinājumiem. Tāpat ir jāņem vērā arī pašam cik daudz brīvā laika būs, lai varētu ierīkoto dārzu apkop un nevajadzētu algot dārznieku. Dārzu var ierīkot arī ilgākā periodā nevis vienas sezonas laikā. Vispirms jāsāk ar plānoto reljefu pēc kā var arī iesēt zālienu un izveidot piebraucamo ceļu un citus celiņus. Lieliska izvēle ir arī bruģis, kāds mākslīgs dīķis, kam apkārt izveidot dažādus apstādījumus. Zālājam un citiem augiem var izvēlēties arī papildus ierīkot laistīšanas sistēmu. Dzīvžogi un citi dekoratīvie augi ne tikai lieliski izskatīsies, bet arī palīdzēs aizsargāt no putekļiem u. c. nelabvēlīgiem apstākļiem, ja teritorija atrodas blakus kādam ceļam, kā arī pasargās no svešinieku acīm. Var ierīkot arī viengadīgo puķu dobes, lai vizuāli redzētu, kāds ir dārza kopskats, jo dzīvē vienmēr visu redzēt ir daudz vērtīgāk.

Apzaļumošanas darbi, kas veikti profesionāļu izpildījumā vienmēr būs pēc vislabākās sirdsapziņas, tādējādi arī nevarēs sūdzēties par izpildes laiku un augsnes sagatavošanas kvalitāti. Piemērotākais darbu uzsākšanas laiks ir pavasaris. Izmainīta ainava ar dažādiem augiem u. c. lietām ļaus justies daudz labāk un mājīgāk, vienlaikus izkopjot individuālu teritorijas stilu, kuru pēc tam var nedaudz pamainīt arī pats.