Ir daudz darbu, ko iespējams veikt, lai būtu iespējams uzlabot apkārtējo vidi. Vieni no veidiem noteikti ir arī grāvju rakšanas darbi, kurus iespējams veikt ar moderno tehniku visnotaļ plašā teritorijā, tajā skaitā arī mežu teritorijās. Der tikai atcerēties, ka pirms jebkāda veida izmaiņu darbiem, kas saistīti ar zemes struktūras izmaiņām, ir jābūt ar atļaujām. Tā kā zemes apjoms ir liels, šādus darbus noteikti nevar padarīt ar rokām un ir svarīgi, lai būtu atbilstoša tehnika, kas ļaus veikt vērā ņemamas izmaiņas. Šādā veidā katrs varēs tikt galā ar to, kas ieplānots daudz ātrāk un arī kvalitatīvāk.

Grāvju rakšana var sevišķi labi palīdzēt mežrūpniecībā un lauksaimniecībā strādājošajiem, jo tie, zeme tiek padarīta produktīvāka un ar zemāku mitruma sastāvu, līdz ar to tur ir daudz lielākas izredzes uzaudzēt labību ar labu ražīgumu u.c. Papildus var tikt veikta hidrotehniskā vai regulējošā tīkla drenāžas, grāvju un atūdeņošanas ierīču izbūvi, kas garantēs stabilu rezultātu cauru gadu arī pie intensīviem apstākļiem. Visi darbi var tikt veikti pilnībā mehanizēti, tāpēc nav nepieciešamības uztraukties par iegūto rezultātu un izbūves ilgumu. Grāvjus var iztīrīt un izrakt pilnībā jaunus bez problēmām. Tie palīdzēs daudz efektīvāk nosusināt pļavas, laukus, purvus, mežus u.c. teritorijas, kur tas ir nepieciešams.

Grāvju rakšanas darbi ir jāuztic profesionāļiem, lai sasniegtu pēc iespējas labāku rezultātu jebkurā laikā izmantojot dažādus traktorus un citu tehniku, kas nodrošinās produktivitāti neatkarīgi no gadalaika un citiem apstākļiem, kas varētu traucēt, ja tiktu izvēlēties darbs ar rokām. Zemi pēc tam vienkārši ar tehniku var izlīdzināt pārējā teritorijā. Papildus var tikt veikta arī jaunu ceļu izveide u.c. darbi, kas palīdzēs sakopt apkārtni, vienlaikus padarot to arī daudz praktiskāku. Ar laiku izraktie grāvji izskatīsies daudz dabiskāki, iekļausies dabā gluži tāpat kā dabiskie reljefa veidojumi. Ir daudz papildus tehnikas, kura var tikt izmantota, ja ir nepieciešams veikt izteikti lielas platības grāvja izrakšana. Izaicinājumi sniedz jaunu pieredzi.