Pamatu rakšana nav viegls uzdevums, jo tas prasa lielu sagatavošanos un precīzus aprēķinus, lai ēkai pēc tam varētu izveidot stiprus pamatus. Tranšeju vai būvbedru rakšanu var uzsākt tikai pēc precīzas ēkas aprises nospraušanas vietas. Ja ēkai tiek izvēlēti lenteveida pamati, ir nepieciešams veidot tranšejas, bet ja stabveida – tad ir jārok būvbedres. Neatkarīgi no izvēlētā darba veida, ir ieteicams tam izvēlēties profesionāļus, jo tādā veidā ir iespējams garantēt, ka katrs darbs tiks veikts ar lielāku atbildību un īsākā laika posmā, jo veicot to pašam var nākties pārmērīt neskaitāmas reizes, tik un tā kļūdas iespējamību saglabājot diezgan augstu.

  • Tranšeju rakšana
  • Tranšeju rakšana
  • Tranšeju rakšana
  • Tranšeju rakšana
  • Tranšeju rakšana
  • Tranšeju rakšana
  • Tranšeju rakšana

Ēkas būvpamatnei augsnes virskārta ir nepiemērota, taču tā kā tā satur daudz organisko vielu, tā lieliski var noderēt dārzam, tātad veidojot tranšejas, zemes kārtu ar speciālo tehniku viegli var pārlikt citā teritorijas vietā. Augsnes virskārta vidēji ir 15-30 cm dziļumā. Dārza ierīkošanai var izmantot arī velēnas, kuras šādā gadījumā ieteicams noņemt ar lāpstu vai liekšķeri. Pēc tam var sākties atbildīgais process ar rakšanu. Der atcerēties, ka nozīmīgākais jautājums ir par iebūves dziļumu, kas parasti ir norādīts projektā. Ja tas nav atzīmēts, tad var rasties kļūdas aprēķinos darot to individuāli. Ja pamati tiek iebūvēti pārāk sekli, tad to padziļināšana pārsniedz izdevumus, kādi būtu jāiegulda, lai iebūvētu pamatus jau uzreiz tehniski pamatotā dziļumā. Pārāk dziļi iebūvēti pamati savukārt var prasīt lieku darbaspēku un laiku. Svarīgi ir arī, lai pati vieta būtu pietiekami nodrošināta pret iebrukumiem, jo tas krietni apgrūtina visu tālāko darbību, jo tad ir jālikvidē arī nogruvuma daļa. Ir daudz mērījumu un faktoru, kas ir jāizvērtē, lai tranšejas tiktu izraktas pēc iespējas labāk un uz tā tad varētu balstīt visu pārējo būvniecības darbu.

Tranšeju rakšanas darbi var tikt veikti ar dažādiem ekskavatoriem un citu tehniku praktiski jebkurā laikā. Ir daudz iespēju, ko var pavērt profesionālas komandas darbs, kas ļaus katram iebūvēt pēc iespējas stabilākus pamatus.