Drenāžas lauku ierīkošana var būt noderīga praktiski jebkurai privātajai saimniecībai vai kompleksam, kas atrodas mitrā augsnes vietā, kur bieži mēdz uzkrāties ūdens. Tā var būt ļoti apgrūtinoša problēma, jo, kā zināms, Latvijas daba ir bieži ar nepastāvīgiem laikapstākļiem, kas izpaužas stiprās lietusgāzēs un arī lielos sniegputeņos.
Drenāžas ierīkošana nav viegls process, jo tas prasa daudz sagatavošanās un izvērtēšanas, lai spētu ierīkot nepieciešamo sistēmu pēc iespējas atbilstošāku katram gadījumam. Hidroizolācijai šeit ir galvenā loma, tāpēc arī materiāli ir augstas kvalitātes un ar maksimālu noturību ne tikai pret ūdeni, bet arī pret salu un citiem apstākļiem, kas varētu tos bojāt. Nav jāuztraucas arī par sārmu un citu vielu iedarbību uz materiālu, kā arī iespēju, ka cauri tam varētu izaugt kāda sakne. Ūdens novadīšanai tiek izmantotas caurules, kas var būt kokosa caurules un drenāžas caurules. Izplatītākais materiāls ir plastikāts, kas lieliski noder, lai novadītu ūdeni pēc iespējas labāk. Caurules cenšas ievietot pēc iespējas garākas ar mazāk savienojumiem, jo tas palielina to izturību un ilgāku kalpošanu neatkarīgi no tā, cik intensīvi sistēma tiek izmantota.

Bieži kā viens no materiāliem tiek pielietots ģeotekstils, kas var būt velts un ar adatām, kas nodrošina pēc iespējas lielāku filtrēšanas efektivitāti, tādējādi ļaujot izprojektēt drošāku pasīvo drenāžu. Ir speciāli materiāli, kas spēj veidot filtra, drenāžas un aizsardzības slāni, ļaujot to uzstādīt pēc iespējas ātrāk. Izmaksas samazinās arī tāpēc, ka slāņa biezums ir daudz mazāks un nepieciešami daudz mazāk cilvēku resursu, lai to ierīkotu. Šāds materiāls parasti ir ruļļos, un to ir iespējams uzstādīt praktiski jebkuros apstākļos.

Drenāžas lauki palīdz cīnīties ar tādām problēmām kā pagrabu, garāžu vai kādu citu telpu applūšana, redzams mitrums pirmajā stāvā, pamatu apledošanu vai pastāvīgu peļķu veidošanās teritorijā. Pašu sistēmu ir viegli arī apkopt, tāpēc katrs tās ierīkotājs spēs to novērtēt, un laika gaitā tas atmaksāsies. Jaunākās paaudzes materiāli nodrošina pēc iespējas lielāku atdevi un kalpošanas ilgumu.