Zemes pārvietošanas darbi, kas tiek veikti katrā būvlaukumā vai teritorijā, kur ir plānots veikt kādu labiekārtošanu, ir praktiski neizbēgams darbs. To ir jāveic pēc augstākās atbildības, lai nerastos kādi nelaimes gadījumi. Tam tiek izmantota ne tikai uzraudzība un ar saskaņotu plānošanu, bet arī atbilstoša tehnika. Šo un citu iemeslu dēļ vispareizāk ir izvēlēties profesionāļus, kuri zina, ko tie dara, lai ne tikai neapdraudētu sevi un citus, bet arī sasniegtu pēc iespējas labāku rezultātu jebkuros apstākļos un tas netraucētu pārējam progresam.

Neatkarīgi no tā, cik daudz zemes tiek pārvietots, ir svarīgi, lai tas tiktu veikts ar pēc iespējas lielāku atdevi un veicamais darbs nebojātu vai kā citādi neietekmētu jau kā citādi izdarīto padarīto darbu kā kanalizācijas vai kādu citu sistēmu. Svarīgi ir arī neaizbērt vietas, kurās ir kāds izvads vai kāds cits objekts, kuram ir paredzēts atrasties virspusē. Lai darbs noritētu pēc iespējas raitāk neatkarīgi no konkrētā gabala lieluma, palīgā var nākt dažāda nepieciešamā tehnika. Viens no visbiežāk izmantotajiem palīgiem ir Bobcats, kurš, neskatoties uz savu salīdzinoši nelielo izmēru, spēj veiksmīgi tikt galā ar dažādiem darbiem, turklāt arī pēc iespējas mazāk traucē citiem darba veicējiem, kā arī vienviet var izvietot vairākus šādus darbus. Papildus ķēdes tam palīdzēs veikt darbu arī gadījumā, ja zemes virskārta ir pārāk smilšaina vai arī lietus, lai nenāktos apturēt plānotos darbus, tādējādi nezaudējot svarīgo laiku, ļaujot brīvi turpināt iekļauties noteiktajos termiņos.

Zemes pārvietošanu modernā tehnika ļauj veikt praktiski jebkad, kad ir nepieciešamība pēc tā, lai varētu pēc tam sekmīgi veikt arī pārējos darbus un iegūt sekmīgu rezultātu, lai apkārtne ne tikai vairs neizskatītos kā iepriekš, kā arī pildītu savas jaunās funkcijas, ja tādas ir veikti darbi, kas piedāvā papildus funkcijas. Pašās darba beigās, zemes virskārtai daļa noņemtās zemes var tikt pārvietota un izvietota, lai iegūtu pamatu noslēdzošajam segumam, kas var būt apzaļumojums, šķembas, bruģis vai kaut kas cits.