Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas

  • Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas
  • Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas
  • Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas
  • Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas
  • Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas
  • Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas
  • Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas

Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas aizvien ir modernākais risinājums privātmājām, nelieliem uzņēmumiem un citiem objektiem, kuriem blakus neatrodas centrālā kanalizācijas pieslēgvieta. Iekārtās nonākt visi sadzīves notekūdeņi, kas rodas no vannas, trauku mazgājamās mašīnas, dušas u. c. iekārtām. Modernās tehnoloģijas ļauj attīrīt notekūdeni līdz augstai pakāpei neatkarīgi no tā cik piesārņots tas ir, jo papildus var tikt ierīkota arī priekšattīrīšanas iekārta. Pēc tam ūdens likumīgi var tikt novadīts atklātās ūdens tilpnēs vai zemē.

Speciālās iekārtas balstās uz to ka tiek izmantotas dūņas, kurās ir baktērijas, kas veiksmīgi noārda sadzīves kanalizācijas ūdeņos esošās vielas. Baktērijas spēj baroties ar dažādām organiskajām un minerālajām vielām, kas ir atrodamas notekūdeņos. Papildus tam ir nepieciešams tikai skābeklis, ko attīrīšanas iekārtā piegādā uzstādītais gaisa pūtējs. Šāda risinājuma galvenais ieguvums ir tas, ka neveidojas notekūdeņu uzkrājumi kā tas ir gadījumos, ja tiek izvēlēts vienkāršākais variants – asenizācijas bedre. Jebkurai bioloģiskās attīrīšanas iekārtai ir augsta attīrīšanas efektivitāte, kas ļauj attīrīt ūdeni pat no slāpekļa un fosfora bez nepieciešamības izmantot papildus ķīmiskas vielas. Katru iekārtu ir iespējams individuāli piemērot katram objektam, tajā skaitā arī vietās, kur nav stabila ūdens izmantošanas intensitāte. Tam palīdz membrānas tipa gaisa pūtējs ar taimeri, kas ļauj darboties 12 – 24 h ciklā. Šādā veidā ir iespējams arī ievērojami samazināt elektrības patēriņu. Arī citi apkopes izdevumi nebūs lieli, jo pašas iekārtas ir augstas kvalitātes, nesatur mazas daļas un mehāniskā uztveršanas groza iztīrīšana nerada problēma. Papildus nākas atsūknēt dūņas, taču to pieaugums iekārtā nav liels, tāpēc to nebūs jādara biežāk kā 2 reizes gadā. Iekārta var tikt atstāta arī bez notekūdens ieplūdes aptuveni 180 dienas, kas ir lielisks risinājums, ja tiek plānots doties atvaļinājumā vai objektā neviens pastāvīgi nedzīvo. Taimeris ļauj iekārtu atstāt darbības režīmā līdz 6 mēnešiem. Tām nekaitē arī mainīgie vides apstākļi kā liels sals. Iekārtas neaizsals pat -30 grādu lielā salā, jo to iekšējā temperatūra saglabājas +10 grādu robežās. Papildus iekārtām tiek dota arī 10 gadu garantija ar atbilstību augstākajiem ekoloģiskajiem standartiem, līdz ar to neradot nekādu kaitējumu apkārtējai videi. Pašas iekārtas ir arī viegli transportējamas un neaizņem daudz papildus vietas, līdz ar to arī nebojājot apkārtējo ainavu. Katra no tām ar ekvivalentu līdz 50 cilvēkiem ir marķēta ar CE zīmi un ir saskaņā ar Latvijas likumdošanu.

Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas neprasa lielus izdevumus tāpēc katram ar laiku top saprotama to lieliskās priekšrocības. Ierīces spēj attīrīt ūdeni no visiem objektā esošajām ierīcēm (veļasmašīna, trauku mazgājamā mašīna u. c.). Attīrītā ūdens kvalitāte var sasniegt 95-98%. Darbība ir pilnībā bez smakas un trokšņa, līdz ar to saglabājot vienkāršu kaitīgo notekūdeņu izvadi vai arī iespēju izmantot attīrīto ūdeni, piemēram, lai laistītu dārzu. Ir daudz papildus iespēju, kuras var saskaņot pēc attiecīgo vides u. c. apstākļu izvērtēšanas. Tā kā ir iespējams arī regulēt iekārtu darbības ilgumu, šāds risinājums ir piemērots arī objektos, kur nav konkrēts iemītnieku skaits.