Gāzes vada izbūve privātmājai

  • Gāzes vada izbūve privātmājai
  • Gāzes vada izbūve privātmājai
  • Gāzes vada izbūve privātmājai
  • Gāzes vada izbūve privātmājai
  • DSCF1152.JPG
  • Gāzes vada izbūve privātmājai
  • Gāzes vada izbūve privātmājai
  • Gāzes vada izbūve privātmājai
  • Gāzes vada izbūve privātmājai
  • Gāzes vada izbūve privātmājai

Privātmājās dabasgāze tiek izmantota aizvien biežāk, jo tas ir ērtākais veids, kā pagatavot maltīti, apkurināt telpas u. tml. Pati ierīkošana nav tik vienkārša, tāpēc tas ir jāuztic speciālistiem, kas sadarbībā ar AS „Latvijas Gāze” nodrošinās labāko pakalpojumu katrai ēkai individuāli, jo viņi ir atbildīgi likuma priekšā, lai katra saimniecība vai privātmāja saņemtu pakalpojumu atbilstoši vispārīgajiem noteikumiem, kas palīdzēs izvairīties arī no neparedzētām problēmām. Gāze viennozīmīgi ir daudz lētāks variants kā elektrība vai malka, turklāt pēc ierīkošanas vairs nav nepieciešama papildus apkope. Tā visu laiku būs pieejama, un katrs varēs izmantot tik daudz, cik būs nepieciešams dažādām vajadzībām. Lai kontrolētu patēriņu, papildus tiek uzstādīti arī gāzes skaitītāji, no kuriem viegli var nolasīt informāciju un saskaņā ar tarifiem aprēķināt izmaksas. Laika gaitā, tās protams var svārstīties, tomēr dabasgāze vienmēr ir ieņēmusi līdera lomu apkurei un dažām citām vajadzībām.

Katras konkrētas teritorijas ceļš uz dabasgāzes ierīkošanu sākas ar detālplānojuma iegūšanu no AS „Latvijas Gāze” pēc iesnieguma. Papildus tiek saņemti arī gāzapgādes sistēmas projektēšanas un būvniecības tehniskie noteikumi. Pēc tam projektēšanas uzņēmums var veikt gāzvadu tīkla tehnisko projektu izstrādi. Papildus tiek atrunāti visi nosacījumi, veikti aprēķini un ja tie klientu apmierina, tiek noslēgts līgums starp būvniekiem un var tikt uzsākti būvniecības darbi. Papildus tiek veikti arī iekšvadu un apkures sistēmas izbūvi, kas atbilst AS „Latvijas Gāze” tehniskajiem noteikumiem.

Dabasgāzes ierīkošanas izmaksas laika gaitā atmaksāsies. Ja vēl nav izbūvēta infrastruktūra, lai to saņemtu, ir iespējams izbūvēt arī šķidrinātās naftas gāzes sistēmu, kas tiek piegādāta no tvertnes, bet tā ir ievērojami dārgāka. Tas var kalpot tikai kā pagaidu risinājums, bet pārslēdzot uz dabasgāzes apgādi kad konkrētajam rajonam ir izbūvēta dabasgāzes infrastruktūra, nevajadzētu rasties problēmām. Pieredzējuši speciālisti spēs rast labāko risinājumu, kas būs saskaņots ar pašu dabasgāzes sniedzēju. Galvenais ir darbu sākt laicīgi, lai zemes kārtu būtu vieglāk atrakt un tur ievietot nepieciešamo aprīkojumu gāzes piegādei no izplatītāja.